Тисячі років тому чай вирощували та використовували для його лікувальних та зцілюючих властивостей в давньому Китаї. Зараз це заспокійливий напій, який подають різними способами: холодним, гарячим чи з молоком.
Маючи на увазі це, люди, які пили чай поколіннями тому, були праві. Чаї мають багато лікувальних властивостей. Гавайський традиційний чай мамакі не є винятком. Яскраві листя рослини, коли їх заварюють, пропонують здоровий напій, багатий антиоксидантами та корисними речовинами.
Перш ніж заглибитися в користь цього чаю, обговоримо саму рослину мамакі. Рослини мамакі є рідними Гаваям. Вони існують на острові довше, ніж там живуть люди.
Соковита рослина часто асоціюється з життєвою силою та здоров’ям в гавайській культурі. Ці асоціації, ймовірно, виникають із виняткових лікувальних властивостей рослини мамакі. Нарешті, Гавайці використовували рослини мамакі для своєї lā’au lapa’au, або травляної медичної практики. Незважаючи на те, що це кропивна рослина, листя мамакі не жалять. Вони процвітають у вологому і тропічному середовищі, яке характерне для гавайських місць існування.
Покоління тому гавайці часто вважали рослину мамакі священною і користувалися кожною її частиною. Наприклад, ягоди рослини використовувалися для лікування відкритих поранень завдяки їх протигрибковим властивостям. Кора мамакі також використовувалася в текстильному виробництві. Маючи на увазі це, коріння рослини було винятковим завдяки його властивостям забарвлення. Нарешті, і, що найважливіше, листя мамакі було необхідним для заварювання лікарського чаю.
Користь чаю з Мамакі
Від його антиоксидантних властивостей до регулювання артеріального тиску, чай з мамакі може багато пропонувати, коли мова йде про користь для здоров’я. Ось деякі з них:
Антиоксиданти
Однією з перших переваг, коли йдеться про чай з мамакі, є його багатство антиоксидантами. Ці антиоксиданти можуть поліпшити функцію дихальних та печінкових систем. Окрім того, гавайська рослина містить різні поліфеноли, або потужні антиоксиданти, зокрема:
- Рутин: Поліфенол допомагає зміцнювати судини крові, сприяючи кращому кровообігу і запобігаючи утворенню згортків.
- Катехіни: Цей антиоксидант підвищує функцію мозку та допомагає регулювати кров’яний тиск. Він також зменшує згортання тромбоцитів та ризики запалення.
- Хлорогенова кислота: Окрім того, що надає подібні переваги, як і катехіни, хлорогенова кислота також поліпшує вашу толерантність до глютену та запобігає набору ваги.
Безкофеїновий
Навіть якщо чай з мамакі не містить кофеїну, це не означає, що це один з тих розслабляючих чаїв, які вас лякають. Замість цього гавайська рослина має тонізуючі властивості. Її склад містить антиоксиданти, які стимулюють активність мозку, зроблячи вас більш продуктивними та готовими до дня.
Плюс, напої, які містять кофеїн, часто залишають вас з відчуттям дрожі та стресу. Це правда для чаю з мамакі, оскільки він підвищує ваш рівень стресу та сприяє балансу.
Протираковий ефект
У дослідженні 2022 року досліджували антиракові та хемопревентивні властивості чаю з мамаки. Дослідження розглядає різні методи заварювання для отримання найбільш корисних і лікарських результатів. Тепер цей чай особливо корисний в цьому дослідженні через велику дозу антиоксидантів. Цей сполуковий з’єднується з вивченням антиракових властивостей, оскільки він бореться з вільними радикалами, які пошкоджують здорові клітини вашого організму.
Рослина, яка допомагає не тільки людям, а зберігає ліси
Листки чаю мамакі відіграють важливу роль в гавайському тропічному лісі. Вони є критичними для зеленого середовища і служать опорою для кількох оточуючих організмів. Це не новина для гавайців поколінь тому. Вони вже понад 400 років тому називали мамакі “врегулювальником лісу”.
Рослина слугує притулком одному з гавайських видів метелика, Vanessa tameamea, або метелику Камехамехи. Його також називають pulelehua. Вид стикається з труднощами через те, що інвазійні види та розрубування лісів позбавили його домівки і зробили його вразливим перед жорсткими зовнішніми факторами. Пилокачуючий зазнає зменшення популяції, знаходячись на межі вимирання.
Крім метелика, рослини мамакі також служать притулком для інших організмів, таких як метелик Udea, щасливий павук та гавайський деревний равлик.
Рослини мамакі перебувають під загрозою з боку різних інвазійних видів, зокрема:
- Іржа мамакі: Виявлена в 2013 році, це захворювання спрямоване на листки рослини, призводить до їх раннього опаду та гальмує ріст.
- Моль рамі. Ці маленькі організми люблять обгризати листки мамакі. Незважаючи на те, що вони живуть поряд із метеликами Камехамехи, цей вид тендітний, свисає і б’ється.
- Поліфаговий борець з корою: У відміну від молі рамі, цей маленький жук любить харчуватися корою рослини мамакі. Він просвердлює тунелі через кору та облаштовує свої гриби, як їжу.
Чи існують можливі побічні ефекти від чаю з мамакі?
Що до чудової новини, то від чаю з мамакі практично немає серйозних побічних ефектів. Деякі слабкі побічні ефекти можуть включати невелике безсоння. У свою чергу, ви можете пити цей чай вранці, щоб уникнути ночевого беспокою.
Смак чаю з мамакі
Після того як ви дізналися про всі корисні властивості чаю з мамакі, ви, напевно, цікавитеся, як він смакує. Ну, сам по собі трав’яний напій має невиразний солодкуватий смак з земляними нотами.
На відміну від інших чаїв, таких як улун або зелений, чай з мамакі не такий гіркий. Ви можете приготувати його як освіжаючий чай з льодом або поєднати з іншими травами та смаками, такими як м’ята, імбир, лимон або лемонграсс. Щоб додати трошки додаткової солодкості, ви можете додати ложку меду.
Які переваги чаю з мамакі? Кожен ковток подарує вам багато антиоксидантів та переваг у боротьбі з раком. Чай з мамакі особливо ідеальний для тих, хто чутливий до кофеїну, завдяки його відсутності в складі.
Окрім усіх корисних властивостей для здоров’я, чай з мамакі має характерний, насичений і вишуканий смак.
Отже, під час вашої наступної поїздки на Гаваї не забудьте замовити чаю для більш автентичного смаку, оскільки це батьківщина рослини.