Skip to content

М’ята зимова: властивості, використання та побічні ефекти

М'ята зимова: властивості, використання та побічні ефекти

М’ята зимова — це популярна трава, яку люди використовують століттями, особливо в медичних цілях. Рослини м’яти зимової, або Gaultheria procumbens, є кущами, які ростуть на сході Північної Америки, зокрема в США та Канаді. Ви можете виготовлювати м’ятні ефірні масла з їх листя, які мають освіжаючий аромат і охолоджуючі ефекти на шкірі.

Тож, чому ця рослина така популярна? Як найкраще використовувати її? І чи має вона які-небудь побічні ефекти? Продовжте читання для відповідей на всі ці питання.

Користь від м’яти зимової

М’ята зимова має широкий спектр вигод і використань. Це часто використовується як природний засіб для зняття болю, оскільки вона містить великі концентрації метилового саліцилату, який може досягати 85% або навіть 99% ефірної олії.

М'ята зимова

Знеболювальний ефект

Метиловий саліцилат є близьким родичем аспірину та має схожі протизапальні та анальгетичні властивості. Саме тому його часто включають до складу засобів для зовнішнього лікування болю. Він може легко подолати симптоми головних болів, застуд, зубного болю, біль у горлі, шкірних захворювань та бактеріальних інфекцій. Ефірна олія також може допомогти вам позбутися болю в суглобах при артриті чи ревматизмі. Ви можете використовувати її для полегшення хронічного болю в шиї, нижньому відділі спини чи втомлених м’язах.

Легеневе полегшення

Окрім знеболювальної дії, м’ята зимова також зменшує закладеність і опухлість, а також знімає лихоманку, яка супроводжує більшість захворювань. Ви можете використовувати ефірне масло так само, як і магазинний відчутний бальзам. Змішайте його з кокосовою олією і наносьте на груди та верхню спину.

Здоров’я травного тракту

М’ята зимова може допомогти в лікуванні проблем з травленням, такими як розлад шлунково-кишкового тракту, відчуття вздуття та газоутворення. Речовини в ній покращують всмоктування поживних речовин, головним чином за рахунок збільшення кислотності та соків шлунка. Більше того, це ефективний засіб проти нудоти, оскільки його знеболювальні властивості допомагають зменшити судоми навколо оболонки шлунка та ободу. Саме тому включення невеликої кількості м’яти зимової в щоденну дієту може допомогти вам почуваючися легше та більш енергійними.

Використання м’яти зимової

Існує безліч можливостей використання м’яти зимової, і ось кілька ідей.

Використання м'яти зимової

Кулінарне використання

М’ята зимова — популярна складова натуральних ароматизаторів у харчовій промисловості. Її часто використовують при виробництві цукерок, жувального гуми та м’ятних цукерок. Багато цукерок використовують її, таких як Wint O Green, O-Green м’ятні цукерки, Pep-O-Mint м’ятні цукерки та м’ятні рулети Lion.

Крім того, м’ятний смак чудово підходить для підвищення штучного смаку лікерів, таких як крем де мент.

Ви також можете додавати її в смачні страви, такі як супи та рагу, щоб додати більше смаку. З альтернативи, ви можете використовувати її для маринування м’яса чи приготування соусів.

Проте слід використовувати її у помірних кількостях, оскільки її часте вживання може призвести до проблем з травленням.

Засіб від комарів

Якщо ви вирушаєте в похід чи прогулянку, ефірне масло м’яти зимової буде вашим найкращим другом. Ви можете нанести його на шкіру, щоб відлякувати комарів та уникнути інших кусючих комах.

Повсякденні предмети

М’ята зимова може бути інтегрована в кілька повсякденних предметів, і ви навіть можете приготувати свій зубний порошок або ротоводку вдома. Ефірна олія віддаляє подразників ротової порожнини та бактерії, які викликають неприємний запах, освіжаючи ваш дихання і захищаючи зуби та ясна від загальних інфекцій.

Вам просто потрібно додати кілька крапель води, прополоскати на півхвилини чи повну хвилину, а потім промити.

Побічні ефекти м'яти зимової

Догляд за волоссям і шкірою

Суміш м’яти зимової з маслом жожоба чи кокосовим маслом може ліквідувати набряки, червоність чи свербіж шкіри. Застосування її на шкіру голови залишить вас свіжим ароматом, видалить бактерії, лупу та жирність. З іншого боку, ви можете використовувати її для лікування акне, оскільки вона вбиває бактерії на шкірі, які можуть проникнути через відкриті пори, викликаючи інфекції. До того ж, ви можете використовувати її, щоб допомогти шкірі легше всмоктати інші препарати та засоби, оскільки відомо, що м’ята зимова допомагає цим речовин.

Побічні ефекти м’яти зимової

Незважаючи на її безліч корисних властивостей, м’ята зимова може мати певні побічні ефекти, особливо при неправильному використанні. Наприклад, великі кількості можуть бути токсичними, а також викликати подразнення шкіри при безпосередньому нанесенні. Тому важливо використовувати м’яту зимову обережно і дотримуватися рекомендацій з її використання.

Алергічні реакції

Деякі люди можуть мати алергічну реакцію на м’яту зимову, тому переконайтеся, що ви добре тестуєте її перед використанням. Алергічні реакції можуть включати набрякання, свербіж, висип та забруднення дихання. Якщо ви виявите будь-які з цих симптомів після вживання чи вживання м’яти зимової, негайно звертайтеся за медичною допомогою.

Взаємодія з ліками

Вживання великих кількостей м’яти зимової або її нанесення на шкіру може збільшити ризик кровотечі, особливо якщо ви вживаєте її з ліками, що розріджують кров, такими як аспірин чи варфарин. Крім того, вона може негативно взаємодіяти з іншими медикаментами, такими як діуретики, антибіотики та антациди.

Тому слід використовувати цей інгредієнт з обережністю та у помірних кількостях. Найкраще звернутися за консультацією до фахівця, якщо ви збираєтеся вживати великі кількості м’яти зимової, як усно, так і зовнішньо.

Чи є м’ята зимова тією ж самою, що і м’ята перцева?

Ні, але вони обидві мають солодкий і свіжий аромат, схожий один на одного. Листя м’яти зимової не має аромату чи смаку. Те, що їх створює — це ензиматичне гідролізування сполуки гаультерін у листках. Це створює метилсаліцилат, що надає ефірному маслу м’яти м’ятний аромат, який всі люблять. Схоже на м’яту перцеву, м’ята зимова широко використовується в косметичних засобах, побутових товарах, ароматерапії, чаях та їжі.

М’ята зимова — це природна трава з багатьма корисними властивостями для дихальної та травної систем. Вона також діє як природний засіб від болю та має різноманітне косметичне використання. З обережним використанням ви повинні отримати всі ці користі, просто переконайтеся у вірному використанні, щоб уникнути подразнення шкіри та алергій.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *