Skip to content

Переваги чаю з коноплі: один з найстаріших природних засобів лікування

Чай з коноплі. Корисних властивостей чаю з коноплі 2

Чай з коноплі стає все більш популярним напоєм. Зростає інтерес людей до конопель та відкриття корисних властивостей чаю з коноплі. Давайте дізнаємося більше про коноплю таяк приготувати чай.

Конопля є родом рослин з родини коноплевих (Cannabaceae) в класі Magnoliophyta. Існує три види конопель: сатива (Cannabis sativa), індика (Cannabis indica) та рудераліс (Cannabis ruderalis). Конопля сатива є однією з найдавніших культурних рослин. їх насіння та залишки волокон коноплі були знайдені в поселеннях середньої неолітичної епохи деяких племен (3 тисячоліття до н.е. або 2-е десятиліття 2 тисячоліття до н.е.).

Цікаво, що коноплю поділяли на дві статі: жіночі рослини називалися зерновими, а чоловічі – сілецями. Чоловічі рослини менші за жіночі, швидше ростуть та швидше цвітуть. Рослина є лікувальною, живильною, швидкоростучою та стійкою до бур’янів та шкідників. Не всі країни легалізували вирощення коноплі, а десь вона все ще підлягає державному контролю.

Переваги чаю з коноплі

Люди протягом тисячоліть знають про чай з коноплі за його цілющі властивості. Наука вже довела, що конопля має багато корисних властивостей, включаючи ті, які має чай з коноплі. Ви можете приготувати чай з коноплевих волокон, тому він не має галюциногенного ефекту, не має небажаних побічних ефектів та є повністю безпечним продуктом, який може пити будь-хто, в будь-який час дня чи ночі.

Переваги чаю з коноплі для здоров’я

  • Підсилює імунну систему та інші функції організму. Він містить потужний антиоксидант вітамін С, необхідний для всмоктування кальцію, магнію та заліза та правильної роботи імунної системи.
  • Терпени (леткуваті органічні сполуки) в коноплі розслабляють центральну нервову систему, що особливо важливо в боротьбі з хронічною втомою, порушенням сну та депресією. Чай з коноплі заспокоює без виклику сонливості, а, навпаки, приємно розслаблює, знімаючи стрес та напругу, що робить його підходящим для тих, хто працює в стресовому середовищі та хоче покращити якість свого сну.
  • Нормалізує роботу печінки, шлунка, селезінки та підшлункової залози; нормалізує мікрофлору кишечнику; пом’якшує артеріальний тиск; нормалізує серцево-судинну та нервову системи; містить вітамін В3.
  • Ненасичені жирні кислоти омега-3 допомагають запобігти розвитку серцево-судинних захворювань.
  • Фітоканнабініди в коноплі мають протизапальні, жарознижувальні, противорвотні та антиревматичні властивості.
  • Покращує функціонування травного тракту.
  • Підтримує гормональний баланс завдяки наявності гамма-ліноленової кислоти.
  • Детоксикує організм та сприяє регенерації клітин, що призводить до більш привабливого вигляду шкіри.
  • Знімає хронічний біль, зубний біль та синці.
Чай з коноплі. Корисних властивостей чаю з коноплі 3

Різниця між молодим та дорослим чаєм з коноплі

Можна приготувати напої як з молодої, так і з дорослої коноплі, і вони матимуть трохи відмінні властивості.

Молодий чай з коноплі виготовляється з незрілої рослини коноплі та використовується як вітамінний та хлорофілловий додаток. Молодий чай з коноплі можна купити у пакетиках або роздрібно — просто сушений лист. Молодий чай з коноплі підвищує кількість червоних кров’яних клітин, детоксикує організм, запобігає утворенню ниркових каменів, сприяє оновленню клітин, поліпшує травлення, стимулює імунну систему, допомагає при безсонні та дбає про гормональний баланс.

Дорослий чай з коноплі використовує квіти та листя старішої рослини коноплі. Вони містять набагато більшу кількість каннабіноїдів (CBD), вітамінів та хлорофіллу, ніж молодий чай з коноплі. Дорослий чай з коноплі покращує апетит, функціонування травної системи та серцеве здоров’я, знімає симптоми нудоти, хронічного болю, захворювань дихальних шляхів, панкреатиту, судом та симптомів хвороби Альцгеймера.

Конопля та ендоканабіноїдна система

Система ендоканнабіноїдів (ECS) була вперше представлена в 1990-х роках і є відносно новим, значущим полем. Вона виконує важливі функції для всіх нас. Перші дослідження ECS вказують на можливу зв’язок з різними функціями підтримки імунітету: якістю сну, голодом та регуляцією пам’яті. Найбільш дослідженою областю є широкі взаємодії системи ендоканнабіноїдів з активністю нервової системи.

Каннабіноїди, знайдені в коноплі (CBD, CBDA, CBC і т. д.), допомагають полегшити всмоктування природних каннабіноїдів та зберігати їх в цілості протягом тривалого часу. КБД відіграє роль у збалансованому проведенні процесів в організмі разом з іншими речовинами, необхідними для людини.

Чай з коноплі під час вагітності, годування груддю та для немовлят

Активні речовини коноплі проникають через плацентарний бар’єр та потрапляють у материнське молоко, таким чином впливаючи на розвиток дитини. Однак у цій області недостатньо досліджень, тому немає рекомендацій щодо споживання чаю під час вагітності, годування груддю або немовлят, і вам слід проконсультуватися з лікарем.

Чай з коноплі. Корисних властивостей чаю з коноплі 1

Як приготувати чай з коноплі

Чай має бути належним чином приготований, щоб витягти всі корисні властивості чаю

Покладіть 1 чайну ложку квітів коноплі, листя або суміші обох в чашку. Чим більше квітів або листя, тим інтенсивніший смак. Ви можете використовувати блендер або процесор для швидкого змішування інгредієнтів до однорідної маси. Якщо у вас є час, залиште цю змішану масу в холодильнику, щоб активні речовини зв’язалися разом. Налити суміш у 250 мл окріпленої води та варити, помішуючи, протягом 10–15 хвилин. Якщо чай починає стовщуватися, додайте трохи більше води. Після зняття чаю з вогню залиште його остудитися протягом 3–5 хвилин і процідіть через дрібне сито. Ви можете додати молоко, вершки або цукор, мед та спеції.

Чай з КБД

Люди можуть купувати чай з КБД у пакетиках. Але ви також можете приготувати його вдома, додавши кілька крапель олії з КБД до вашого звичайного чаю. Однак важливо знати, що олія з КБД не розчиняється у воді, тому вам потрібно додати жир до чаю, такий як масло або кокосове масло, щоб допомогти організму засвоїти КБД. КБД має дуже схожі корисні властивості для організму, що й дорослі чаї з коноплі, включаючи:

  • полегшує симптоми мігрені;
  • знімає біль;
  • покращує функціонування організму;
  • допомагає при безсонні, тривозі та нервовому виснаженні.

Зауважте: конопляне масло свіже віджимається, тоді як КБД — це екстракт СО2, змішаний з рослинною олією.

Чай з коноплі. Корисних властивостей чаю з коноплі 4

Чай з кореня коноплі

Чай з кореня коноплі готується трошки довше, ніж чай з квітів або листя коноплі. Спочатку вам потрібно ретельно очистити та висушити корені коноплі. Проте ви також можете купити чай з кореня коноплі в магазинах. Приготуйте чай з кореня коноплі за тим самим методом, що і чай з квітів або листя, і він має ті ж властивості, що й інші види чаю з коноплі.

Додайте до гіркавого чаю з кореня коноплі корицю, аніс, кардамон чи інші спеції, щоб надати йому конкретний смак.

Цей чай використовувався як ліки з давніх часів. Корінь коноплі, так само як сама конопля, містить корисні хімічні сполуки, які допомагають організму людини відновлюватися.

Чай з коноплі та м’яти

Додайте до чашки напівчайної ложки квіток або листя коноплі та напівчайної ложки м’яти. Ви можете трохи відрегулювати пропорції трав за смаком; додайте більше однієї і менше іншої. Сила чаю також залежить від кількості трав.

Залійте гарячою водою трави та залиште їх заварюватися принаймні 5 хвилин. Чим довше чай заварюється, тим насиченіше буде смак.

Єдине умова при приготуванні чаю з коноплі – додати трошки жиру, такого як кокосова олія, вершки, молоко і т.д., оскільки корисні каннабіноїди розчинні в жирах і краще всього вбираються організмом, коли чай готується таким чином.

Ви можете заварювати чай кілька разів.

Чай з коноплі. Корисних властивостей чаю з коноплі 5
CBD Concept. Marijuana leaves in the hands of men on natural backgrounds.

Ферментований чай з листя коноплі

Ферментація – це спосіб приготування чаю з коноплі. Ферментований чай має більш виразний смак і аромат. Кожний виробник використовує свій власний метод, тому не дивуйтеся, якщо десь інформують про чаї, які були піддані іншому процесу ферментації.

Традиційний спосіб ферментації чаю з коноплі:

Зібрати листя коноплі, розкидати їх на великому патіо та відпустити жукарів.

Злегка стисніть декілька листків коноплі в долонях, відверніть їх, щоб видавити трохи соку, і покладіть у банку. Спробуйте якомога тісніше стиснути листя, не залишаючи повітряних прогалин.

Коли банка заповниться, закрийте її і залиште в найтеплішому місці (уникайте прямого сонячного світла) протягом принаймні одного дня. Ідеально, якщо температура повітря в теплому місці становить принаймні 22–24 °C. Зупиніть процес ферментації не раніше, ніж через день, і не пізніше, ніж через три дні.

Вийміть листя коноплі з банки, наріжте їх до потрібного розміру та висушіть у пристрої для сушіння їжі або передпічених печі. Оптимальна температура сушіння – 50–55 °C.

Пийте ферментований чай через декілька місяців після його заварювання, та зберігайте його в герметично закритих банках, щоб зберегти його аромат. Те, що підходить одному, може бути не відповідним для іншого

У 2018 році данські дослідники виявили, що пацієнти, які приймають варфарин, повинні утримуватися від чаю з коноплі, оскільки метаболіти коноплі можуть знизити згортання крові. Деякі статті вказують на те, що конопля може підсилити перебіг біполярного розладу без схильності до розвитку саме цього розладу. Якщо ви алергічні на інші рослини або лікарські трави, ви, швидше за все, також можете бути алергічні на чай з коноплі. Алергія може проявлятися висипаннями, ринітом, почервонінням очей та, рідше, анафілактичними реакціями.

Джерела:

https://lt.wikipedia.org/wiki/Kanap%C4%97
https://doi.org/10.1016/J.ANAI.2015.01.004

Асоціативні фото © Freepik.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *