Коли на нас нападає кашель під час періоду зміни сезону, ми часто шукаємо різні народні засоби, щоб заспокоїти його. Якщо немає поруч ліків від кашлю, то завжди є цибуля вдома, а це означає, що також є корисний цибульовий чай. І хто сказав, що цей напій має вживатися лише під час кашлю? Чай багатий потужними антиоксидантами, які захищають серце, покращують сон і полегшують життя при діабеті. Це означає, що ще одна чашка цибульового чаю корисна для вашого повсякденного життя, підвищуючи імунітет і запобігаючи захворюванням. Тож, ви вже зробили свій цибульовий чай?
Про цибулю
Цибуля (Allium cepa) є членом родини Амарилісові, і ми знаємо її як популярну всесвітню овоч, що використовується у кулінарії. Як інгредієнт, вона використовується в повному обсязі: як листя, так і цибуля, а також шкаралупи, з яких також можна зробити чай з цибулевої шкірки. Порожнисті, стрімкі, вузькі, зеленувато-бліді трубчасті листки ростуть з цибулини. Цибуля – ботанічно, це підземна частина стебла.
Останнім часом шкаралупа цибулі – тонка, золотиста, біла або червона шкірка, яка покриває цибульну головку – також є корисними установами на кухнях або вдома. Рослина є дворічною або багаторічною, що означає, що наступного року вона знову росте. Квіти круглі, утворюються в суцвіттях у формі зонта.
Характеристика цибулі
Цибуля – це дешевий овоч, що містить цінні компоненти для здоров’я. Сполуки в цибулі мають різноманітні корисні властивості, включаючи протиракові, антикоагулянтні, антиастматичні дії та антимікробний ефект. Фітохімікати, антоціаніни та принаймні 17 флавоноїдів цибулі можуть допомогти знизити ризик хвороб Паркінсона, серцево-судинних захворювань та інсульту. Кверцетин, високо цінний речовина у цибулі, має антиоксидантні властивості, які борються з запальними захворюваннями (рак, діабет, зниження артеріального тиску, ультрафіолетове випромінювання та процеси старіння).
Користь від цибульового чаю
Цибульовий чай, як і самі цибулі, містить флавоноїди, кверцетин, вітаміни та мінерали, що можуть підвищити рівень антиоксидантів у крові. Це саме речовини, якими слід пишатися, оскільки вони виконують усю роботу. Чай, багатий цими компонентами, допомагає запобігти застуді та кашлю під час зміни сезонів. Що ще важливіше, він може підвищити імунітет і забезпечити енергією. Цибульовий чай виявляє значні ознаки в контролі артеріального тиску і стресу, а також у запобіганні запаленням та хворобам, які його викликають. Але давайте будемо більш конкретними нижче.
Цибульовий чай від кашлю
Одне з найпоширеніших застосувань цибульового чаю – це лікування неприємного, сильного кашлю. Цей чай може захистити від цих симптомів та пов’язаних захворювань, підвищуючи рівень антиоксидантів у крові та зміцнюючи імунітет. Цибуля містить потужні антибактеріальні та протизапальні сполуки, які допомагають запобігти застуді, кашлю та грипу. Вона також може допомогти зняти дихальні незручності.
Цибуля та астма – остаточні вороги
На підтримку твердження, що цибуля чудова для кашлю, їх антиастматичним властивостям слід віддати належну повагу. Оскільки цибуля може розслабити м’язи трахеї, пацієнти з астмою відчувають себе краще швидше і можуть легше дихати, споживаючи цей овоч. Це не випадково, як показав дослід 2016 року на щурах з алергічним астмою. Результати показали, що водний екстракт цибулі зменшував інфільтрацію клітин і запалення легенів у щурів з алергічним астмою.
Регулює рівень холестерину в крові
Цибуля багата на кверцетин, який може допомогти контролювати рівень холестерину в крові. Він робить це, стимулюючи вироблення “доброго” холестерину та знижуючи “поганий” холестерин в організмі. Це забезпечує хороше здоров’я серця, і ви можете досягти цих результатів, вживаючи 1-2 чашки цього напою щоденно.
Цибульовий чай контролює рівень цукру в крові
Цибульовий чай також корисний при діабеті. Маленький дослід 2010 року на 84 людях з цукровим діабетом 1 або 2 типу показав, що вживання 100 г сирої червоної цибулі через 4 години значно знижувало рівень цукру в крові і ризик різких сплесків. Дослід 2020 року на діабетичних щурах, яким протягом восьми тижнів давали корм із 5% порошку з цибулі, показав зниження рівня цукру в крові, тригліцеридів і холестерину. Його протизапальні та антиоксидантні властивості допомагають зменшити симптоми діабету.
Корисний для шлунково-кишкового тракту
Цибуля є хорошим джерелом інуліну, який корисний для здоров’я кишкового тракту. Регулярне вживання цибульового чаю допоможе підтримувати здоров’я кишечнику та запобігати захворюванням, таким як несправності травлення, запор, віддування та інші проблеми.
Корисний для кращого сну
Одна чашка цибульового чаю щодня допомагає вам краще спати. Цибуля містить амінокислоту L-триптофан, яка є природним снодійним. Вона також допомагає знизити рівень стресу, що сприяє кращому сну.
Корисно для серця і судин
Багато корисних властивостей цибульового чаю для серця і судин можна відзначити тут. Речовини флавонолу та кверцетин у цибульовому чаї допомагають контролювати артеріальний тиск. У чаї є сірка, яка допомагає розріджувати кров і запобігає утворенню тромбів. Флавоноїди та поліфеноли діють як антиоксиданти та допомагають підтримувати здоров’я судин, захищаючи стінки від оксидативного пошкодження, запалення та накопичення тригліцеридів. Таким чином, цибульовий чай ефективно зменшує проблему високих рівнів холестерину та погіршеного кровообігу, запобігаючи гіпертонії, інфарктам та інсультам.
Цибуля проти раку
Цибуля може знизити ризик розвитку певних видів раку, таких як рак шлунка, товстої кишки та яєчників. Декілька наукових досліджень підтвердили це. У рецензії 2015 року на дослідження було зроблено важливі висновки. Вони сказали, що люди, які споживають найбільше цибулі, на 22% менше діагностують рак шлунка. У рецензії 2014 року 16 досліджень залучили в загальність 13 333 людей, дослідники виявили, що люди, які споживають найбільше цибулі, мають на 15% менше ризик виникнення колоректального раку, ніж ті, хто споживає найменше. В ін вітро дослідження показують, що сполука цибулін A в цибулі може допомогти зменшити розвиток пухлин і сповільнити поширення раку яєчників.
Цибульовий чай бореться з бактеріями
Численні дослідження показали, що цибуля ефективна проти мікробів, таких як Ешеріхія колі, Псевдомонада аеруза, Стафілокок ауреус та Бацилус цереус – важливі патогени людини. І нові дослідження показують, що цибуля також може впоратися з бідами 21-го століття: Гелікобактерією пілорі та Вібріо холерою.
Як приготувати цибульовий чай?
Одного разу, ознайомившись із незмірною користю цибульового чаю, підготуйте інгредієнти та інструменти для його приготування. Хоча найпростішу версію чаю можна приготувати лише з цибулею, ми пропонуємо вам рецепт з додаванням додаткових інгредієнтів для покращення смаку та імунітету. Вам знадобиться:
- одна нарізана цибуля
- 2-3 зубчики часнику
- одна чайна ложка меду
- 1-2 чашки води
- 1-2 лаврових листочка
- сік з лимона (за бажанням)
- кориця (за бажанням)
Приготування:
Налите воду у каструлю та доведіть до кипіння. Додайте нарізану цибулю, нарізані зубчики часнику та лаврові листочки у окріп. Пару годин проваріть все, а потім зніміть каструлю з плити. Процідіть чай через сито та налийте його в чашку. Додайте мед та порошок кориці за смаком. Ви також можете додати сік з лимона для більш багатого смаку. Якщо вам не подобається солодке, додайте трохи солі та перцю та використовуйте його як бульйон.
Для тривалих ефектів (наприклад, зниження рівня цукру та холестерину в крові або контроль артеріального тиску) пийте по чашці щоденно принаймні протягом певного часу.
Побічні ефекти цибульового чаю
Однак не всі можуть насолоджуватися користю від цибульового чаю. Деяким людям слід утриматися від цього чаю або добре обдумати ситуацію через його небажані властивості. Ось побічні ефекти цибулі та чаю з неї:
- Поганий запах з рота. Високий вміст сірки в цибулі призводить до гострого, неприємного запаху. Хороша новина в тому, що чай має набагато менше запаху, ніж свіжі цибулі.
- Значно знижений рівень цукру в крові. У деяких випадках зміни рівня цукру не допомагають. Людям з діабетом слід перевірити рівень цукру в крові перед споживанням цих овочів і чаю, щоб переконатися, що він не занадто низький.
- Розлади шлунково-кишкового тракту (роздратування шлунка, блювання, нудота та відрижка), якщо споживається в надмірних кількостях.
- Вагітні та годуючі жінки повинні обмежити споживання цибулі, оскільки вона часто викликає підвищення кислотності шлунка на цей період.
- Цибуля може знизити артеріальний тиск. Людям, які приймають препарати для зниження артеріального тиску, слід бути обережними при їх прийомі.
- Цибуля несумісна або взаємодіє з деякими ліками. Наприклад, ацетилсаліцилова кислота збільшує чутливість до цибулі.
- Споживання цибулі знижує згортання крові через її властивості антикоагулянта. Поєднання цибулі з ліками, які знижують згортання крові, може збільшити ризик кровотеч та синців. Цибулю взагалі слід уникати тим, хто має проблеми зі згортанням крові.
- Люди, які алергічні до пшениці та селери, також можуть мати алергію на цибулю.
Хоча ми згадали кілька шкідливих властивостей, ми всі знаємо, що цибуля – це надзвичайний овоч. Якщо ви успішно вживали його до цього часу, не зупиняйтесь. Якщо ви помітите будь-які негативні наслідки для здоров’я або почнете приймати певні ліки, проконсультуйтеся з лікарем.
Джерела:
https://www.livescience.com/45293-onion-nutrition.html
https://www.thehealthsite.com/fitness/diet/brew-some-onion-tea-a-cup-a-day
https://healthiersteps.com/13-health-benefits-of-onions/
Дослідження:
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/31893634/
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC9322202/
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/21702293/
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC9470917/
https://www.ajol.info/index.php/bajopas/article/view/151997
Асоціативні фото з © Canva.