Skip to content

Чай з журавлини: лікування захворювань сечовивідних шляхів

чай з журавлини 2

Чай з журавлини є улюбленим напоєм у холодну пору року через його накопичені корисні властивості: фруктоза, пектини, глюкоза, білки, органічні кислоти, вітаміни, мінеральні солі та інше. Ці ягоди відомі та використовуються з давніх часів. Предки також визнавали користь від чаю з журавлини.

Журавлини (Oxycoccus palustris) – це багаторічні, вічнозелені напівкущі, які можуть досягати висоти 5–10 см і видавати простягаються, кореневі пагони завдовжки 40–100 см в багатьох місцях. Листки журавлини товсті, короткопетелькові, завдовжки 6–12 мм і мають опущені краї. Верхня половина листків темно-зелена, а нижня – блакитно-зелена. Квіти зібрані у пахвинах верхньої частини листя 1–4 дозрілих пагонів. Рожеві квітки мають довжину 2–5 см і є гладкими, а корола має діаметр 6–7 мм.

Журавлини цвітуть від травня до червня, але іноді в липні відкриваються окремі квіти. Плід – темно-червоний або червоний із блакитним відтінком у формі яйця, сфери або груші, діаметром 12–18 мм, з декількома дрібними насінинами. Журавлини дозрівають у вересні. Журавлини ховаються від птахів серед торфу, і залишаються недоторканими, незбираними і неурожайними до кінця весни або початку літа наступного року.

Журавлини ростуть в болотах, мисливських землях, проміжних болотах, озерних озерах і болотних соснових лісах. Їх часто можна знайти на вересових місцях і кислотних торфах. Журавлини поширені по всій північній Азії, Європі та Північній Америці. Проте їх ресурси відносно невеликі, оскільки багато відповідних місць мешкання було зруйновано, а торф добуто, і люди почали їх вирощувати.

Оскільки журавлини містять консервант бензойну кислоту, їх можна зберігати довго без обробки. Журавлини тримайте в холодному місці протягом зими, покриті киплячою водою, щоб уникнути гнильці. Після збору і очищення журавлини можна заморожувати.

Люди люблять їсти сирі ягоди і використовувати їх для виготовлення варення, компотів, оцту, віджатих соків, газових напоїв, цукерок та алкогольних напоїв.

Користь від журавлин

Багато людей класифікують журавлини як суперфуди через їх високий вміст поживних речовин і антиоксидантів. Журавлини містять до 5% цукру, головним чином моносахариди, до 3,6% органічних кислот (лимонна, бензойна, урсолова, яблучна та інші) і близько 1% пектину, вітаміни, флавоноїди та мінеральні солі.

Журавлини – це поживна рослина з довгим традиційним використанням у народній медицині і вона дуже підходить для зміцнення організму.

чай з журавлини 1

Корисні властивості чаю з журавлини

  • Чай з журавлини можна приготувати і пити у невеликих кількостях під час лихоманки.
  • Він підходить для лікування та профілактики захворювань сечовивідних шляхів. Високий рівень антиоксидантів проантоціанідинів у журавлинах може допомогти запобігти прикріпленню деяких бактерій до стінок сечовивідних шляхів. Таким чином, журавлини допомагають боротися з інфекціями. Журавлинні добавки або свіжовіджатий сік з журавлини (комерційно доступний сік не має такого ефекту) ефективно лікують захворювання сечовивідних шляхів.
  • Включення журавлин у щоденний раціон може зменшити ризик серцево-судинних захворювань і підвищити рівень «хорошого» холестерину.
  • Чай з журавлини може сповільнити прогресування раку, забороняючи росту ракових клітин, спричиняючи їх смерть і зменшуючи запалення в організмі.
  • Завдяки їх проантоціанідинам ці ягоди можуть захистити зуби від бактерій, які спричиняють руйнування, і діяти як профілактичний захід проти захворювань ясен.

Як приготувати чай з журавлини

Вам знадобиться:

  • 1 літр води,
  • 200 г журавлини,
  • 1 паличка кориці.

Приготування:

Налити воду у каструлю, додати паличку кориці і довести до кипіння. Роздрібніть половину журавлини (100 г) за допомогою блендера або харчового процесора. Ви можете процідити журавлини. Додайте 100 г журавлини в киплячу воду та пюре з 100 роздроблених журавлин. Зняти каструлю з вогню і залишити на 10 хвилин, прикриту.

Ви можете розлити чай у чашки, полити його медом або вашим улюбленим солодильником та насолодитися.

До цього рецепту можна додавати різні спеції, такі як гвоздика, бадьора зірка, кардамон і т. д., Разом з паличкою кориці. Якщо ви хочете приправити його лимоном, апельсином або грейпфрутом, додайте скибочки в чай після охолодження у наливних чашках.

чай з журавлини 4

Липа, тім’ян і чай з листя журавлини 

Не лише журавлина підходить для чаю, але й її листя. Ви можете змішати їх з квітами липи та тим’яном; цей чай дарує вам корисні властивості трьох трав. Липа заспокоює, тим’ян надихає, а листя журавлини бореться з запаленням і підвищує імунітет. 

Вам знадобиться: 

  • 1 чайна ложка липових листків.
  • одна чайна ложка тим’яну.
  • 1 чайна ложка листя журавлини.
  • 1 літр води.
  • Підсолоджувач (мед, цукор або ваш улюблений підсолоджувач). Покладіть трави в каструлю або заварничок і залійте киплячою водою. Залиште настоятися приблизно 5–10 хвилин, потім процідіть у чашки. Підсолодіть медом або вашим улюбленим підсолоджувачем і насолоджуйтеся. 

Квас з журавлини

 Вам знадобиться: 

  • 1,5 кг журавлини.
  • 800 г цукру.
  • 40 г дріжджів.
  • 10 л води. 

Процес приготування:

Промийте журавлину кип’яченою водою, покладіть у каструлю і варіть протягом 10 хвилин. Процідіть ягоди і розітріть їх. Кілька разів промийте отримане з відваром і знову процідіть. Додайте цукор до відвару з журавлини. Коли відвар остигне, додайте дріжджі, розтерті з цукром. Коли сироп  застигне, розлийте його у пляшки, закрийте пробками та зберігайте у холодному приміщенні.

Спирт буде готовий до вживання через 2–3 дні.

чай з журавлини 5

 Журавлини для вашої краси 

Журавлини мають протизапальні та противірусні властивості і містять природні кислоти, що робить їх ідеальними для лікування акне, плям, дрібних шрамів та забитих пор. Вижміть трохи соку з журавлини, щоб зволожити ватний тампон або тампон. Нанесіть його на шкіру і залиште висохнути. (Куплений у магазині сік з журавлини не матиме таких сильних властивостей, як свіжовижатий сік.) Щоб видалити пігментні плями на шкірі, змішайте трохи свіжовижатого соку з журавлини з кількома грамами борошна, нанесіть на шкіру як маску і масажуйте протягом 10–15 хвилин.

Потім змийте. Журавлини також багаті антиоксидантами, тому вони борються з вільними радикалами і надають вашій шкірі молодість і еластичність. Змішайте свіжовижатий сік з журавлини з натуральним йогуртом і масажуйте його на обличчя протягом 5 хвилин. Потім змийте прохолодною водою. Свіжовижатий сік з журавлини з апельсиновим соком буде вітаміном C-бомбою та стимулює вироблення колагену. Колаген допомагає транспортувати кисень і поживні речовини до шкіри, надаючи їй еластичність і пружність. Залиште цю маску на обличчі протягом 10 хвилин, а потім змийте прохолодною водою.

чай з журавлини 3

Побічні ефекти від журавлини

Журавлина – це природний продукт з корисними властивостями. Але це не означає, що він підходить всім. Важливо знати, що журавлину, її соки та чаї слід уникати, якщо:

  • Рівень кислотності вашого шлунка високий.
  • Ви приймаєте засоби для розрідження крові. Вживання журавлини може посилити ефекти розріджувачів крові.
  • Ви схильні до утворення каменів типу кальцієвого оксалату; продукти з журавлини можуть сприяти утворенню ниркових каменів.
  • Ви вагітні або годуєте грудьми. Не відомо, чи негативно впливає журавлина на вагітність або дитину під час годування грудьми.

Якщо журавлину використовують для терапевтичних цілей, наприклад, при запаленні сечового міхура, краще перед прийомом звернутися до лікаря.

Джерела:
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4863270/

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5039576/

Асоціативні фото © Canva.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *