Кориця є одним з найпопулярніших і широко використовуваних прянощів у всьому світі. Вона покращує смак практично всього, від страв до десертів. Універсальність кориці дозволяє використовувати її для різних кулінарних уподобань. Чай з кориці – одне з використань цього пряноща, де користь від кориці виражається найбільш.
Кора кориці є сировиною для виробництва ефірних масел. Масло використовується у кондитерських виробах, лікері, парфумерії та фармацевтиці.
Коротко про корицю
Кориця (Cinnamomum verum) – це дерево, що належить до родини Лаврових. Вона росте природно на острові Шрі-Ланка (раніше відомому як Цейлон). Кориця також культивується в Південній Америці, на Західних індійських островах та в М’янмі. Справжня кориця має приємний аромат, невиразний солодкий смак та корисні властивості для організму.
Кориця – це вічнозелене дерево, що досягає висоти 10–15 м. Його листки ланцетні, великі, яскраво-зелені і блискучі. Квіти маленькі, жовтуваті, у рідкісних суцвіттях. Кора дерева є улюбленим пряником і вилучається, обтираючи її з молодих гілок. Після висушування кора набирає звичайну форму обертки, яка ріжеться.
Кориця також відноситься до інших продуктів, вилучених з видів, пов’язаних з корицею. На ринку можна знайти китайську касію (китайську корицю), в’єтнамську або саїгонську корицю та індонезійську корицю. Хоча всі ці продукти вважаються корицею, важливо пам’ятати, що вони містять карциногенну речовину кумарин. Часте їх споживання токсично для печінки. Тому, щоб отримати користь від чаю з кориці та смаку, слід вибирати справжню (Цейлонську) корицю.
Корисні властивості Чаю з Кориці та Прянощів
У Аюрведі (традиційна індійська медицина) використання кориці в цілях збереження здоров’я сягає тисяч років. Наукові дослідження впливу кориці на організм людини ще не мають такої довговічності, і ще багато є до відкриття. Однак вже є достовірні джерела, що підтримують ці користь від чаю з кориці та прянощів:
- Споживання екстракту кориці значно зменшує запалення та клінічні симптоми ревматоїдного артриту.
- Кориця багата антиоксидантами. Тому кориця може підвищити здатність організму боротися з вільними радикалами та запобігати захворюванням.
- Цей пряник містить сполуки, корисні для серця, які знижують поганий холестерин і підвищують хороший холестерин. Ці властивості роблять корицю успішним засобом для контролю артеріального тиску.
- Кориця може допомогти знизити рівень цукру в крові. Її вплив може захистити від цукрового діабету 2-го типу.
- Це прянощі допомагають боротися з бактеріями, грибками та пліснявою. Вона також може запобігати карієсу.
Користь чаю з корицею: ароматний напій з численними перевагами
Кориця допомагає знеболювати менструальний біль, може допомогти зменшити важке кровотічання і знімає симптоми ПМС.
Характеристики чаю з корицею
Крім використання у стравах, корицю, будь то у паличках чи мелену, також можна використовувати для приготування ароматного та корисного чаю. “Базовий” чай з корицею вимагає всього трьох інгредієнтів: кориці, води та звичайного чорного чаю. Можна використовувати як корицеві палички, так і порошок. До речі, одні й ті самі корицеві палички можна використовувати 3-5 разів, поки вони не втрачатимуть смак. Однак палички повинні добре висихати між використанням, щоб запобігти утворенню плісняви.
Приготування чаю з корицевими паличками
Є два способи заварювання чаю, де користь від корицевих паличок не відрізняється від приготування з порошку.
Інгредієнти:
- 1 корицева паличка;
- Кружка води;
- 1 чайна ложка вашої улюбленої трави.
Покладіть корицеву паличку у посудину для заварювання чаю, заліть киплячою водою, накрийте і залиште настоюватися протягом 10 хвилин. Додайте трави і готуйте на малому вогні протягом 1–2 хвилин. Чай рекомендується пити гарячим або теплим.
Приготування чаю з корицевим порошком
Інгредієнти:
- ½–1 чайна ложка корицевого порошку;
- 1 чашка води;
- 1 чайна ложка вашого улюбленого чаю (за бажанням).
Покрийте корицевий порошок киплячою водою і залиште настоятися протягом 3–5 хвилин. Цей чай готовий до споживання! Однак ви можете додати ваші улюблені трави і підігріти протягом 1–2 хвилин.
Варіації чаю з корицею
Кориця – дуже універсальна приправа, яку використовують для ароматизації різноманітних чаїв. Вона є поширеним інгредієнтом у розслабляючих, імунітет-підсилюючих чаїв. Ви можете поєднувати корицю з імбиром, куркумою та медом для лікування застуди.
Корицеві палички або порошок можуть додати ще більше смаку і кольору чаю. Ось деякі ідеї для чашки чаю з корицею:
- Одне або дві тонкі шматочки імбиру нададуть чаю гострий, ароматний смак, який підсилює його корисні властивості. Корисні властивості чаю з імбиром та кориці покращують здоров’я шлунка, мозку та серця і природно підвищують імунітет.
- Молоко (коров’яче або рослинне), мед або кленовий сироп нададуть чаю вершкову консистенцію, схожу на каву.
- Додавання соку лимона до чаю надає йому природний солодко-кислий смак. Лимонний сік також змінює колір чаю на блідо-жовтий.
- Якщо ви віддаєте перевагу апельсинам, то вони ідеально поєднуються з чаєм з корицею. Додайте апельсиновий сік або трохи тертого апельсинової шкірки.
- Яблука та кориця – ще одна класична комбінація. Додайте сушені яблука або використовуйте свіжо вижатий сік. Користь від чаю з яблуком і корицею включає зниження запалення та рівня цукру в крові, покращення серцевого здоров’я та, можливо, втрату ваги.
- Кориця, куркума, чорний перець та мед – ще одна комбінація, яка особливо допомагає при застудах.
- Лавровий лист, доданий до чаю з корицею, надає йому незвичайний пряний смак. Ця комбінація підвищує ефективність втрати ваги. Це одна з основних користі від чаю з корицею та лавровим листом.
- Гвоздика, додана до чашки чаю з корицею, надає приємний пряний смак, але підвищує рівень цукру в крові. Прийміть це до уваги, якщо у вас є проблеми зі здоров’ям. Користь від чаю з гвоздикою та корицею: допомогти зменшити стрес, краще розслабитися та покращити якість сну.
- Щіпка мускатного горіху, кайєнський перець тощо також можуть додати невідомий пряний смак до чаю з корицею.
Кориця у косметичних засобах
Кориця має ефективні антисептичні властивості для догляду за проблемною шкірою, схильною до акне. Вона також ефективна у боротьбі з вільними радикалами і запобіганні старінню шкіри. Кориця має корисний відшаровуючий і освітлювальний ефект на шкіру. Ще один “бонус” від кориці для краси полягає в тому, що вона робить губи більш об’ємними!
Маска для обличчя з корицею від акне
Змішайте 1 чайну ложку кориці з 1 столовою ложкою меду. Нанесіть тонкий шар цієї пасти на обличчя і залиште на 15 хвилин. Потім змийте теплою водою.
Маска з корицею для об’ємних губ
Змішайте кілька крапель корицевої ефірної олії з 1 чайною ложкою оливкової олії. Щедро й ретельно нанесіть цю суміш на губи і залиште на 5 хвилин. Ви маєте відчути поколювання. Зняти маску забрудненого рушником і змити водою.
Пілінг з корицею для пом’якшення шкіри ступнів
Змішайте 1 столову ложку кориці і 1 повну ложку кам’яної солі. Додайте 1 столову ложку меду і 2 столові ложки оливкової олії до цієї суміші, і добре перемішайте, поки не отримаєте однорідну густу масу. Втирайте цей скраб по вологій шкірі ступнів протягом декількох хвилин і змийте теплою водою.
Споживання чаю з корицею та можливі побічні ефекти
Справжня (цейлонська) кориця безпечна для споживання у більшості випадків. Рекомендований щоденний прийом – 1-2 чашки чаю або 1-2 чайні ложки кориці у їжу. Споживайте корицю з їжею, щоб допомогти знизити рівень цукру в крові. Пийте чай з корицею вранці або ввечері перед сном.
Однак будьте обережні при використанні кориці при діабеті. Якщо ви приймаєте препарати, які впливають на рівень глюкози в крові, перед використанням кориці проконсультуйтеся з лікарем. Прийом кориці разом з цими препаратами може небезпечно знизити рівень глюкози в крові.
Важливо знати, що продукти, пов’язані з корицею (які були обговорені на початку), негативно впливають на печінку. Замінники справжньої кориці, які використовуються в еквівалентних кількостях, можуть викликати розлад шлунково-кишкового тракту, блювоту та головні болі. У довгостроковому перспективі вони також можуть призвести до серйозних проблем зі здоров’ям, пошкоджуючи печінку або провокуючи рак.
Джерела:
https://www.britannica.com/plant/evergreen-plant
Shishehbor F, Rezaeyan Safar M, Rajaei E, Haghighizadeh MH. Вживання кориці покращує клінічні симптоми та маркери запалення у жінок з ревматоїдним артритом. J Am Coll Nutr. 2018;1-6. doi:10.1080/07315724.2018.1460733 Кізіласлан Н., Ердем Н.З. Вплив різної кількості споживання кориці на рівень глюкози в крові у здорових дорослих людей. Int J Food Sci. 2019;2019:4138534. doi:10.1155/2019/4138534
https://www.healthline.com/nutrition/cinnamon-tea-benefits
https://www.alphafoodie.com/how-to-make-cinnamon-tea/
https://www.myglamm.com/glammstudio/cinnamon-benefits-for-skin
Асоціативні фото з © Canva.