Skip to content

Чай з кропиви: багатий напій для підтримки здоров’я

Чай з кропиви багатий напій для підтримки

Чай з кропиви виготовляється з рослини з “злим” волоском, який може викликати подразнення. Під час збору сировини з кропиви важливо використовувати рукавички для захисту рук. Однак вигоди від чаю з кропиви варті цього зусилля!

У родині кропиви є 45 видів, але найвідоміший і найцінніший – це звичайна кропива (Urtica dioica). Це багаторічна трав’яна рослина, заввишки близько 60–150 см, зо стержнем, покритим злипучими волосками. Стебло чотиригілкове і пряме, листя серцеподібне і овальне. Квіти зелені, непомітні, зібрані в китицях, а плід яєчко-подібний, довжиною близько 1,2–1,5 мм. Звичайна кропива розмножується за допомогою кореневищ і насіння.

Що таке кропива

 Кропива зростає природно на родючих ґрунтах з високим вмістом азоту в дворах, чагарниках, вологих лісах, берегах рік, а також біля ферм та кухонних садів. Часто їх вважають бур’янами через це. Однак люди використовують їх як ліки, їжу, вітаміни, косметику, фарби та добрива.

  • Сільські мешканці додають кропиву до свого корму як природний вітамін.
  • Довгі, тонкі, шовковисті волокна стебла кропиви підходять для виготовлення тканини, веревок та мотузок.
  • Фармацевти, кондитери та парфумерія використовують зелені фарбники з листя кропиви та жовті фарбники з коренів.
  • Перші пагони кропиви, які ростуть весною, містять найбільше вітамінів і підходять для вживання у їжу, наприклад, в салатах чи навіть у супах. Харчова цінність молодих листя кропиви порівнюється з бобовими. Листя містить жири, білки, целюлозу, мурашину, масляні кислоти, танін, пестициди, глікозиди, мінерали (залізо, натрій, калій, кремній, сірка, хлор тощо), аскорбінову кислоту, вітаміни K, B і каротин, а також хлорофіл. Перед вживанням кропиву для їжі рекомендується обдарувати їх, щоб уникнути подразнення.

Є ще багато корисних бур’янів, які варто використовувати, а не викидати у компост.

Чай з кропиви багатий

Збір сировини з кропиви

Кропиву (цілу рослину) для медичної сировини найкраще збирати в середині червня. У цей час рослини ще завжди в квітах. Трава виростає знову другий і третій раз, тримайте вирізання до першого морозу. Переквітлі кропиви вже не підходять для збору через зменшені медичні властивості. Рекомендується сушити кропиву в добре провітрюваних приміщеннях, в притулках під відкритим небом, розподіляючи трави тонким шаром, або підтримуючи температуру в сушильній камері між 45 і 50 градусів Цельсія.

Коріння кропиви варто вирубати в кінці осені або на початку весни для медичних цілей. Добре промийте і сушіть в духовці при температурі до 60 градусів Цельсія.

Чим багата кропива

Кропива відома своїми лікувальними властивостями та споживанням у вигляді чаю. Кропива має антибактеріальні, антигрибкові, ад’ювантні та протизапальні властивості. Вона багата вітамінами A, B, C та K, каротином та залізом.

Ви можете використовувати всю рослину кропиви: листя, стебла та коріння можна подрібнювати і виготовляти порошки, настої, креми, чаї і т.д. Люди використовують кропиву як лікарську траву протягом століть. Сучасні дослідження також підтверджують корисні властивості кропив’яного чаю.

Користь від чаю з кропиви: сечовивідділення та нирки

Кропива допомагає вивести шкідливі бактерії з сечовивідних шляхів при різних захворюваннях, таких як доброякісна гіперплазія передміхурової залози, яка викликає збільшення передміхурової залози, біль та інші сечовипускні проблеми у чоловіків. Ця трава може доповнювати будь-який препарат, використовуваний для лікування інфекцій сечовивідних шляхів; однак консультуйтеся з лікарем щодо можливих взаємодій трави з медикаментами.

Кропива сприяє здоровому сечовиділенню та гальмує ріст патогенних мікроорганізмів, які викликають утворення ниркових каменів. Дослідження, опубліковане в журналі Molecular Medicine Reports (2014), показує, що чай з кропиви зменшує накопичення кристалів кальцію оксалату, головної причини утворення ниркових каменів.

Користь від чаю з кропиви: зменшення болю

Кропива полегшує широкий спектр болів та невгод м’язів, особливо тих, що пов’язані з артритом (остеоартритом). Чай з кропиви може зменшувати запалення та симптоми болю через свої протизапальні властивості.

Алергії та подразнення шкіри. Хоча листя кропиви подразнює шкіру, чай з кропиви полегшує симптоми подразненої чи алергічної шкіри. Антигістамінні, протизапальні та антимікробні властивості кропиви допомагають лікувати екзему та акне. Дослідження, опубліковане в 2017 році в Iranian Journal of Pharmaceutical Research, вказує на те, що чай з кропиви може бути ефективним для лікування сінного нудження, одного з типів алергії.

Чай з кропиви допомагає серцево-судинній системі

Користь від чаю з кропиви для здоров’я

  1. Регулює рівень цукру та тиску крові: Чай з кропиви впливає на рівень глюкози в крові. Він допомагає підштовхувати піджелудочну залозу виробляти та виділяти більше інсуліну, гормону, який знижує рівень цукру в крові.
  2. Зменшує ризик серцево-судинних захворювань: Чай з кропиви може зменшити ризик захворювань серця, таких як інсульт чи серцевий напад.
  3. Покращує кров: Збільшує рівень гемоглобіну, очищає кров та виводить токсини з організму.
  4. Активує кровообіг: Завивайте себе в кропив’яних ковдрах в сауні; процедура згаряння триває кілька хвилин і залишає відчуття благополуччя.

Інші корисні властивості чаю з кропиви

  1. Запобігає хронічному запаленню: Поліфеноли, які містяться в чаї з кропиви, корисні для запобігання захворювань, пов’язаних із хронічним запаленням, таких як діабет, ожиріння, рак та захворювання серця.
  2. Антиоксиданти захищають від старіння: Потужні антиоксиданти у чаї з кропиви захищають від старіння та пошкодження клітин.
  3. Регулює травлення: Допомагає нормалізувати травлення та зменшити запори та діарею.
  4. Зміцнює кістки: Містить різноманітні амінокислоти, білки, флавоноїди та мінерали, такі як залізо, кальцій, магній, кремній, калій та цинк, що сприяють зміцненню кісток.
  5. Для зміцнення волосся та контролю лупи: Завдяки вмісту вітамінів A та C та антиоксидантів зміцнює волосся та контролює лупу.
  6.  Вітаміни A та C та антиоксиданти в крапив’яному чаї сприяють підвищенню імунітету. Крапив’яний чай стимулює Т-клітини, які допомагають організму боротися з різними інфекціями та іншими захворюваннями, що ослаблюють імунну систему.
  7. Для схуднення. Крапива високо поживна. Вона допомагає схуднути без відчуття голоду, без додаткових калорій і підвищує обмін речовин.
  1. Для догляду за пораненнями або миття. Крапива містить мурашину кислоту, яка є причиною її жження. Водночас вона має антисептичні та очищувальні властивості. Ви можете наносити та мити поранення крапив’яним маззю.
Чай з кропиви багатий напій

Як приготувати крапив’яний чай:

 Ви можете поліпшити своє здоров’я, пивши щоденно одну чашку крапив’яного чаю. Можете придбати готовий чай з крапиви в упаковці або чайних пакетиках. Також ви можете самостійно збирати та сушити крапиву або готувати чай зі свіжих листя. Експериментуйте із свіжими або сушеними листям та вашим улюбленим співвідношенням листя до води. Чим більше листя або чим більше листя ви додаєте, тим насиченіший смак та аромат чаю ви отримаєте.

Залийте крапив’яні листя окропом киплячої води (100 градусів Цельсія). Нехай вони настоюють принаймні 5–10 хвилин. Для більших кількостей у чайнику ви можете довести його до кипіння та залишити на гарячій плиті на 5 хвилин. Процідіть чай за допомогою сита при наливанні його у чашки. Ви можете додавати смак чаю медом, корицею або стевією.

Крапив’яний чай для жінок

Чай з крапиви зменшує важке кровотічення під час менструації та нормалізує весь менструальний цикл. Варто відзначити, що чай з крапиви не рекомендується вагітним жінкам, оскільки він може викликати скорочення матки та передчасний полог. Однак у випадках необхідності можна пити невелику та слабку крапив’яну трав’яну суміш. Жінки можуть вживати міцний чай з крапиви для стимулювання початку пологів, коли вони наближаються до терміну доставки.

Крапив’яний чай стимулює вироблення молока та збільшує його кількість у жінок, які годують грудьми. Приймайте напій негайно після пологів. Вітаміни та мікроелементи в крапиві, особливо залізо, допоможуть організму відновитися. Проте слід пам’ятати, що вживання крапив’яного чаю може призвести до ризику перепродукції молока та маститу.

Взаємодія з крапив’яним чаєм може спричинити неочікувані побічні ефекти з препаратами, які ви приймаєте. Якщо ви хочете пити крапив’яний чай для збільшення кількості грудного молока, вам слід звернутися до свого лікаря або консультанта з лактації.

Чай з кропиви багатий напій для підтримки здоров'я

Як споживати крапив’яний чай: 

Використовуйте як листя, так і корінь крапив’яного чаю для зниження болю в печінці, покращення згортання крові, ревматизму, анемії, цукрового діабету, ентероколіту, гострого гастриту, внутрішнього кровотечі, ниркових каменів та деяких розладів сечовивідних шляхів. Лікуйте абсцеси та прищі змішаною масою листя крапиви, оцту та води у рівних частинах. Ця суміш допоможе “підняти” гноївку на поверхню.

Кип’ятіть п’ять столових ложок крапиви в 500 мл води на слабкому вогні. При потребі додайте цукор і пийте склянку чотири рази на день. Використовуйте цей напій для зміцнення серця.

Чай з крапиви для чоловіків

 Спробуйте використовувати чай з листя і кореня крапиви для лікування аденом простати I- або II-стадії. Візьміть дві горщиковані чайні ложки нарізаних коренів та листя крапиви, закрийте чашкою окропленої води і тримайте близько 5 хвилин. Процідіть перед вживанням. Пийте по чашці кожного ранку та вечора протягом 4-6 тижнів. Вживання чаю з насіння крапиви за 30 хвилин до або через 1 годину після прийому їжі збільшує чоловічу силу.

Крапива корисна для вашого здоров’я і краси

Ви можете легко виготовити засоби з крапиви вдома, щоб підкреслити свою красу. Після приготування крапив’яного настою ви можете зволожувати диски з бавовняної вати. Наносіть ці компреси на очі у вигляді купки, щоб допомогти видалити темні круги під очима. Ви також можете наносити на обличчя настій крапиви. Використовуйте його як тонік перед нанесенням крему. Зробіть крапив’яний настій, який залишить волосся зволоженим, здоровим та міцним. Додайте три столові ложки свіжих або сушених листя та стебел крапиви в кастрюлю або миску та залийте 500 мл киплячої води. Нехай він настоює принаймні 15-20 хвилин, потім процідіть настій. Промийте волосся цією крапив’яною настоєю після вмивання для підвищення живлення та міцності. Для домашньої маски для обличчя з крапиви змішайте дрібно розтерті листя крапиви з натуральним йогуртом до утворення пасти. Нанесіть маску на обличчя і залиште її протягом 15-20 хвилин.

500 мл окропленої води. Залиште стояти протягом 1 години, щоб добре промокла, і процідіть перед вживанням. Промийте чисте, вимите волосся цим крапив’яним настоєм, масажуючи його в корені волосся для активації кровообігу на шкірі голови. Висушіть волосся феном; полоскання не потрібно.

Побічні ефекти кропив’яного чаю 

Багато людей насолоджуються чаєм як ритуалом. Чашка кропив’яного чаю буде вірним вибором для вашої щоденної рути, завдяки його корисним властивостям. Хоча у кропив’яного чаю є багато цілющих властивостей, він може бути не відповідним для всіх.

  •  Рекомендується вживати кропив’яний чай в невеликих дозах при високому артеріальному тиску. Одна ложка сушених листя крапиви в 250 мл окропленої води, настояти принаймні 10 хвилин. Пийте 10 мл тричі на день. 
  • Для вагітних жінок чай з крапиви може спричинити передчасний полог. 
  • Людям з тромбофлебітом та варикозними венами слід утримуватися від вживання чаю з крапиви. 

Проте, якщо у вас є хронічне захворювання, консультуйтеся з лікарем перед тим, як спробувати новий трав’яний чай. Навіть природні продукти, такі як чай, можуть викликати алергічні реакції або взаємодіяти з певними ліками, які ви приймаєте. Деякі трави можуть бути шкідливими для людей із певними медичними станами.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *