Skip to content

Чай з материнкою: проти стресу, безсоння і не тільки

Чай з материнкою: проти стресу, безсоння і не тільки

Чай з материнкою — один з найпопулярніших трав’яних чаїв, його смачно пити як напій або ліки. Він підходить як для зміцнення імунітету та профілактики різних захворювань, так і як допоміжний засіб при лікуванні. Ці переваги чаю з материнки мають вирішальне значення.

Материнка належить до родини м’ятних (Lamiaceae). Відомо близько 20 видів. Це багаторічна трав’яниста рослина. Листя яйцеподібне або широколанцетне, квітки двостатеві та одностатеві, зібрані у волоті. Віночок трубчастий, рожевий, червоний, фіолетовий або білий. Червонобривці виростають до 80 см заввишки.

Ця багаторічна рослина походить з Північної Америки та узбережжя Середземного моря. Найбільш поширена в Європі, Північній Африці та Азії. Зазвичай росте один вид материнки (Origanum vulgare). Рослина росте на луках, схилах пагорбів і в рідкісних лісах. Ви можете купити насіння материнки в насіннєвих магазинах і успішно вирощувати її самостійно.

Збирання та сушіння материнки

Збирання та сушіння материнки

Зазвичай люди збирають материнку під час сезону цвітіння в червні-серпні. Цінними є молоді пагони, листя та квіти. Суха трава має пряний аромат і гіркий, кислуватий, злегка в’яжучий смак.

Її слід збирати подалі від промислових зон і автомагістралей, оскільки на забруднених територіях вона вбирає в себе багато шкідливих речовин. Збирати їх слід сухими та прозорими, бажано в першій половині дня. Молоді пагони і верхні квітучі частини рослини слід збирати при максимальній довжині 20-30 см. Рекомендації щодо сушіння материнки включають сушіння в тонких пучках або розсипання на папері чи тканині. Робіть це в приміщенні або на відкритому повітрі, з достатньою вентиляцією та захистом від прямих сонячних променів.

Висушену материнку слід зберігати в тканинних мішечках або щільно закритих скляних банках. Термін придатності — 2 роки.

Користь чаю з материнки для здоров’я

Як традиційна, так і народна медицина визнають користь чаю з материнкою. Багатство цілющих властивостей цього напою пояснюється складом рослини. Материнка містить ефірні олії, феноли, дубильні речовини, карвакрол, аскорбінову кислоту і тимол. Також вона містить мікро- та макроелементи: залізо, йод, натрій, кальцій, калій, фосфор і магній. Карвакрол і тимол — це дві сполуки, які мають противірусні властивості. Орегано також містить сполуки з сильними антибактеріальними властивостями.

Орегано багата на антиоксиданти – сполуки, які допомагають боротися із запаленням і шкодою, яку завдають організму шкідливі вільні радикали. Ми всі знаємо, що накопичення вільних радикалів може призвести до багатьох хронічних захворювань, від раку до хвороб серця.

Користь чаю з материнки для здоров'я

Переваги чаю з материнкою

Чай з материнкою має наступні корисні властивості і може допомогти:

  • Зменшити нервову напругу і стрес.
  • полегшити депресію та безсоння;
  • нормалізації роботи шлунково-кишкового тракту;
  • може усунути набряки завдяки своєму сечогінному ефекту;
  • полегшенню різних видів головного болю, нудоти та блювоти;
  • поліпшення обміну речовин;
  • покращують апетит;
  • зміцнити імунітет.

Орегано чудово підходить для жінок. Вона здатна зменшити запалення жіночих статевих органів і нормалізувати менструальний цикл. Лікарі іноді призначають чай з материнки під час менопаузи, щоб полегшити або усунути неприємні симптоми.

Як приготувати чай з материнкою?

Ви отримаєте ароматний і корисний чай, якщо правильно його приготуєте. Після заварювання обов’язково тримайте материнку накритою, щоб допомогти цілющим властивостям та аромату материнки вийти назовні. Ви можете ароматизувати чай з материнкою та посилити його корисні властивості за допомогою таких інгредієнтів: мед або прополіс, молоко або вершки, шматочок лимона та листя м’яти.

Трав’яний чай з материнки з медом і лимоном корисний у холодну пору року. Він діє як лікувально-профілактичний засіб проти застуди. Мед і лимон не слід додавати в гарячий чай. Остудіть напій, щоб зберегти всі його корисні властивості.

Різновиди чаю з материнкою та іншими травами

Рецепти чаю з материнкою прості. Заварюйте ці чаї безпосередньо в чашці, з якої будете їх пити.

  • Чай з квіток материнки. Додайте 2 чайні ложки квіток материнки в чашку. І залийте їх окропом. Накрийте чашку кришкою або блюдцем і залиште на 10 хвилин.
  • Чай з материнки та чебрецю. Заваріть по 1 чайній ложці материнки та чебрецю в чашці. Накривши чашку кришкою, залиште напій настоюватися на 10 хвилин. Цей чай дарує відчуття бадьорості. Разова доза – півсклянки (близько 100 мл). Пийте його один раз на день протягом 4-5 днів.
  • Чай з материнки та звіробою. Заваріть по 1 чайній ложці материнки і звіробою в чашці. Накрийте чашку кришкою і залиште на 7-10 хвилин для настоювання. Цей чай особливо підходить для людей, які перебувають у стані стресу, тривоги, недосипання та депресії.

Будь-який трав’яний чай слід пити відразу після приготування. Він повинен бути ще теплим.

Чай з материнкою

Побічні ефекти чаю з материнки

На додаток до широкого спектру терапевтичних переваг, чай з материнкою може викликати серйозні проблеми зі здоров’ям, якщо приймати його занадто часто або сильно настоювати.

  • Людям з виразкою шлунка або дванадцятипалої кишки, захворюваннями внутрішніх органів (нирок, печінки), серцево-судинними захворюваннями та гіпертонією слід уникати чаю з материнкою.
  • Немовлятам і дітям до 12 років також не варто вживати чай з материнкою.
  • Чоловікам не варто вживати його часто, оскільки регулярне вживання може знизити потенцію.
  • Чай з материнкою стимулює скорочення матки і може спричинити викидень або передчасні пологи. Це означає, що жінкам слід уникати його під час вагітності.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *