Skip to content

Чай з мульбері: найкращий вибір для діабету

Чай з мульбері 5

Мулбері – це рослина, яка живить шовкопрядів, які сплітають кокони зі шовкових ниток. Ці комахи харчуються лише листям мулбері, тому не було б шовку без мулберіїв. Проте мулберієве дерево цінне для людства не лише через його здатність виробляти цінні тканини. Дерево дає смачні та багаті на вітаміни ягоди. Його листя багате корисними речовинами та має широкий спектр застосувань у повсякденному харчуванні. Листя цієї рослини використовують для приготування корисного мулбері теа, який особливо корисний для лікування діабету та інших переваг чай з мульбері.

Де росте мулбері 

Мулбері (рід Morus) – це дерево, що є відомим в умірних регіонах Азії та Північної Америки. Відомо близько 10 видів мулбері. Найпопулярніші види мулберіїв: білий, червоний та чорний. Легко визначити види за кольором плодів.

Мулберієве дерево досягає висоти до 15 метрів. Його листя різні, навіть коли росте на одному дереві. Деякі є овальними, нагадуючи листя липи, тоді як інші скручені, схожі на виноград. Вони мають зубчасті краї. Дерево цвіте в кінці весни, у травні. Плоди дозрівають у вересні та серпні.

Плоди мулбері – ягоди, які візуально нагадують малину або ожину, за винятком того, що вони більші. Білі ягоди солодкі, тоді як червоні та чорні – солодко-кислі.

Чай з мульбері 1

Способи збирання листя мулбері

Дослідження показують, що їхні цілющі властивості залежать від пори року, коли люди збирають листя мулбері.

Загальні рекомендації щодо збору листя мулбері:

  • Найкращий час для збирання листя мулбері – весна або на початку літа, коли листя ще молоде.
  • Якщо ви маєте намір використовувати цей чай для контролю діабету, збирайте листя в червні.
  • Не збирайте старе, пошкоджене листя.
  • Збирайте максимум одну третину листя з однієї гілки або дерева.

Зберігання та підготовка листя мулбері

Зберігайте свіжість зірваних листків мулбері у герметичному контейнері у холодильнику. Свіже листя мулбері можуть зберігатися до кількох місяців, якщо контейнер герметично закритий.

Після збору ви можете висушити листя мулбері. Розташуйте їх у один шар на чистій і сухій поверхні, такій як пекарський лист або решітка, і помістіть їх у добре провітрюване місце подалі від прямого сонячного світла. Помішуйте листя кожні кілька днів, щоб забезпечити рівномірне висихання. Це допоможе запобігти утворенню плісняви або цвілі на сировині.

Повністю сухе і ламке листя мулбері помістіть у герметичний, герметично закритий контейнер. Якщо це можливо, залиште листя цілими. Роздрібнюйте їх лише перед приготуванням чаю. Сушене листя мулбері зберігайте в темному і прохолодному місці.

Чай з мульбері 3

Переваги чаю з мулбері

Традиційна китайська медицина використовувала листя мулбері в лікувальних цілях протягом століть. Спочатку вони використовувалися для лікування лихоманок та проблем з пищеваренням.

Листя мулбері містить багато рослинних сполук з протизапальними властивостями. Воно також багате вітаміном С та мінералами, такими як цинк, фосфор, залізо, кальцій, калій та магній. Листя мулбері багате поліфенолами – антиоксидантами, які можуть допомогти захистити організм від шкідливих впливів вільних радикалів.

Наукові дослідження підтвердили багато з цілющих властивостей листя мулбері:

  • Цей чай допомагає діабетикам регулювати рівень цукру в крові.
  • Він містить мало калорій та не містить кофеїну, що робить його хорошим вибором для тих, хто стежить за своєю вагою або намагається зменшити вживання кофеїну.
  • Він сприяє росту кишкової мікрофлори, що допомагає підтримувати здорову функцію кишечнику.
  • Екстракт листя мулбері ефективніший, ніж вітамін С, у видаленні вільних радикалів. Тому чай з листя мулбері може бути ефективним інструментом для зменшення ризику хронічних захворювань.
  • Чай з мулбері може бути ефективним у зниженні рівня холестерину в крові.

Чай з листя мулбері легко приготувати

Все, що вам потрібно для приготування чаю з листя мулбері – це листя мулбері та гаряча вода. Ви можете використовувати як свіже, так і сушене листя мулбері для приготування чаю. Смак, аромат і колір чаю з листя мулбері нагадують про свіжий зелений чай.

Для 2 чашок чаю вам знадобиться:

  • 2-3 столові ложки нарізаного свіжого або 2-3 чайні ложки сушеного листя мулбері,
  • 2 чашки фільтрованої води.

Покладіть листя мулбері в посудину для заварювання чаю та залийте киплячою та трохи охолодженою водою. Накрийте посудину і залиште на настоянку на 10-15 хвилин. Процідіть чай перед подачею.

Чай з мульбері 6

Варіації чаю з листя мулбері

Якщо ви хочете насолодитися більш різноманітним смаком чаю з листя мулбері або посилити цілющу силу чаю, ви можете це зробити, досліджуючи різні комбінації інгредієнтів чаю. Ось кілька ідей:

  • Чай з м’ятою та листям мулбері освіжає з приємним, заспокійливим ароматом. Додайте декілька листків м’яти до посудини для заварювання чаю разом з листям мулбері та заварюйте чай.
  • Чай з листям мулбері та лимоном має приємний цитрусовий присмак та подвійну дозу вітаміну С. Вижміть сік з половини лимона в чашку процідженого чаю перед вживанням.
  • Імбир та листя мулбері є гострими та розігріваючими, особливо ефективними при застуді. Покладіть кілька шматочків свіжого імбиру в посудину для заварювання чаю разом з листям мулбері та заварюйте чай.

Зазвичай мульбері вживають у свіжому або консервованому вигляді. Однак мульбері дуже корисні і смачні. Ви можете зробити з них смачний і освіжаючий напій. Ви можете насолодитися солодким і теплим чаєм з мульбері в спекотний день або холодним та освіжаючим напоєм з ягід улітку. Ось деякі ідеї:

  • Використовуйте варення з мульбері для приготування напою. Просто покладіть його прямо у чашу або кувшин та пийте теплим або холодним.
Чай з мульбері 2

Чай з мульбері та льодом

Чай з мульбері та льодом допоможе вам освіжитися в спекотний літній день.

Інгредієнти: 

  • 3–4 чайні ложки сирого зеленого чаю.
  • 1 склянка свіжих мульбері (якщо у вас немає цих ягід, ви можете замінити їх такою ж кількістю чорниць або синьої смородини).
  • 4 склянки води.
  • кілька листочків м’яти.
  • кілька шматочків свіжого лимона або лайма (за бажанням).
  • лід.

Приготування чаю:

  1. Розтритуріть ягоди (наприклад, у блендері) і процідіть через сито. Процідіть ягоди через сито та перелійте їх у цідильну чашу.
  2. Покладіть зелений чай у заварний чайник. Залійте його окропленою водою (температура близько 90 °C). Додайте до чаю листочки м’яти та вижміть сік з лимона або лайма, якщо бажаєте. Залиште чай на настоївання приблизно на 10 хвилин, потім додайте ягідний сік та добре змішайте.
  3. Додайте кубики льоду у склянки та налейте готовий чай через сито (або процідіть його перед наливанням у склянки).

Використання листя шовковиці в кулінарії

Завдяки своєму багатому харчовому складу, який корисний для здоров’я організму, листя шовковиці використовують у широкому спектрі страв і як приправу.

Можливості використання листя шовковиці на кухні є багатими та різноманітними. Використовуйте лише молоді листки для їжі. Пошкоджені листя, які почали змінювати колір на жовтий, не підходять.

Здивуйте себе та інших, додаючи страви з листям шовковиці до вашого меню:

Додавайте їх до свіжих салатів. Вони мають харчові якості, які перевищують шпинат, до овочевих рагу, м’яса, творогу або інших продуктів і тушкуйте.

Розмеліть сушені листя шовковиці і використовуйте порошок як універсальну приправу. Додавайте до випічки, йогурту, каші тощо.

Чай з мульбері 4

Коктейль із листям шовковиці для здоров’я

Цей смузі – найкращий сніданок. Але він також надасть вам енергії на весь день або стане легким і корисним вечерею. Для його приготування вам знадобиться:

  • 500 мл води,
  • 1 яблуко,
  • 1 банан,
  • 6 листків шовковиці (свіжі або сушені),
  • сік лимона (за смаком),
  • 1 чайна ложка насіння чії.

Покладіть всі інгредієнти в блендер і роздрібніть до гладкої маси. Насолоджуйтесь!

Відвар з листям шовковиці для здоров’я шкіри та краси

Відвар з листя шовковиці має антиоксидантні та відбілюючі властивості. Зовнішнє застосування цього відвару може допомогти з проблемами шкіри. Відвар з листя шовковиці можна використовувати як тонік для очищення та відбілювання шкіри.

Зробіть відвар з 1 столової ложки сушених листя шовковиці та 500 мл води. Покладіть листя в каструлю, залейте водою і доведіть до кипіння. Вимкніть вогонь і залиште відвар у закритій посудині протягом 30 хвилин. Процідіть відвар і дайте йому повністю охолонути. Зволожте газу або ватний шар із приготованою сумішшю та очистіть шкіру обличчя з виразками або шкіру з екземою.

Побічні ефекти чаю з листям шовковиці

Зазвичай чай з листям шовковиці вважається безпечним для вживання. Побічні ефекти можуть виникнути рідко. До них можуть належати проблеми з шлунково-кишковим трактом, такі як діарея, нудота та блювота. Якщо ви відчуваєте небажані симптоми, припиніть вживання чаю з листям шовковиці і проконсультуйтеся з лікарем.

Існує протиріччя у відомостях про використання чаю з листям шовковиці під час вагітності та лактації. Деякі джерела стверджують, що цей чай безпечний як для матері, так і для плоду, тоді як інші кажуть, що немає достатньо надійних даних з цього питання.

Під час вагітності та лактації найкраще проконсультуватися з фахівцем з медичної сфери, перш ніж вживати будь-який трав’яний чай.

Джерела:

https://www.tea-and-coffee.com/blog/mulberry-tea-benefits

https://www.healthline.com/nutrition/mulberry-leaf#precautions

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/28878804/

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6130672/

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5321430/

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/29530616/

https://atonce.com/blog/how-to-make-mulberry-tea

Асоціативні фото з © Canva.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *