Skip to content

Користь чаю з кардамоном: зцілює і стимулює пристрасть

Користь чаю з кардамоном: зцілює і стимулює пристрасть

Аромат кардамону важко сплутати з ароматом інших спецій. Він наповнює повітря спокоєм, теплом і домашнім затишком. Після шафрану та ванілі це найдорожча та найпопулярніша спеція у світі. І не просто спеція. З давніх-давен кардамон використовували як лікарський засіб. Чай з кардамоном зігріває, заспокоює, розслабляє і допомагає підтримувати хороше фізичне здоров’я. Цей пряний чай є ефективним афродизіаком і забезпечує хорошу сексуальну активність чоловіків. Розповідаємо, в чому найцінніші переваги чаю з кардамоном і як його смачно приготувати.

Характеристика та поширення

Кардамон (Elettaria) належить до родини імбирних. Справжній кардамон (Elettaria cardamomum) — єдиний вид у роді. Це багаторічна трав’яниста рослина, 2-4 м заввишки, з кореневищем. Листки ланцетні або яйцеподібні, розташовані у два ряди по боках стебла. Квітки неправильні, зібрані у волотисте суцвіття, що ростуть біля основи надземного пагона. Цвітуть вони білими або рожевими квітками.

Плід кардамону —  трилопатева куляста або яйцеподібна коробочка, що містить 15-20 насінин. Саме це насіння є ароматною пряністю кардамону. Насіння дозріває в стручках протягом року. Дозріває воно в різний час. Люди можуть збирати кардамон лише вручну, одне за одним, обриваючи недозрілі стручки, поки вони не лопнули і не розсипали дорогоцінне насіння.

Кардамон росте в природних умовах в Індії та Шрі-Ланці. Люди культивують його в багатьох тропічних і субтропічних регіонах або вирощують у кімнатних умовах.

Користь чаю з кардамоном

Трохи історії кардамону

Кардамон відомий і використовується в аюрведі та традиційній китайській медицині протягом тисячоліть. В Європі першими його почали використовувати римляни, але лише в Середньовіччі кардамон став більш популярним і відомим. Тоді його продавали в аптеках як лікарський засіб. І, до речі, коштував надзвичайно дорого. Проте вважалося, що немає такої хвороби, яку б не міг вилікувати кардамон.

Сьогодні кардамон залишається популярною спецією в кухнях Індії, Пакистану та країн Західної Азії. Кава з кардамоном є своєрідним символом гостинності в арабських країнах.

В Європі кардамон, мабуть, найпопулярніша спеція в скандинавських країнах. Тут його найчастіше використовують для ароматизації солодкої випічки.

Що особливого в сушінні кардамону?

Кардамон відрізняється від багатьох інших спецій. По-перше, стручки збирають до того, як вони повністю дозріють. По-друге, вони потребують іншої техніки сушіння.

Так, плоди кардамону збирають вручну тільки після того, як рослині виповниться 2 роки. Стручки збирають до того, як вони дозріють, щоб запобігти випаданню насіння. Потім їх сушать під прямими сонячними променями, щоб запобігти їх розкриттю. Потім процес сушіння зупиняють, плоди зволожують, і стручки знову сушать до повного висихання.

Найкраще купувати кардамон тільки в стручках, а не мелений. У другому випадку він швидко втрачає запах, смак і цінні властивості. Найкраще молоти насіння безпосередньо перед вживанням. З іншого боку, немелені стручки кардамону зберігаються надзвичайно довго і зберігають всі свої найкращі якості всередині насіннєвої коробочки.

Користь чаю з кардамоном

Користь чаю з кардамоном 

Ще 3000 років тому китайці використовували кардамон для лікування розладів травлення. Індійці та пакистанці використовували його для лікування болю в горлі, інфекцій зубів і ясен, туберкульозу та ожиріння. В аюрведі кардамон застосовують при кашлі, головному болю, болях у шлунку та імпотенції. У середньовічній Європі кардамон використовували для лікування будь-яких хвороб. І, до речі, в багатьох випадках він допомагав.

А які переваги чаю з кардамоном, згідно з сучасними дослідженнями?

  • Чай з кардамоном може допомогти знизити кров’яний тиск. Цей ефект зумовлений сечогінними та антиоксидантними властивостями кардамону.
  • Він виводить токсини і має протизапальні властивості. Чай є успішним засобом для лікування хронічних, персистуючих та аутоімунних захворювань.
  • Він забезпечує хороший кровообіг в організмі, зміцнює стінки кровоносних судин і захищає їх від кальцифікації. Чай з кардамоном може допомогти запобігти утворенню тромбів.
  • Він заспокоює, розслабляє, зігріває і зміцнює нервову систему. Підходить для чутливих, тривожних дітей. Дітям, які страждають від спазмів у животі або розладів травлення, а також з нервовою основою, слід вживати чай з кардамоном.
  • Він регулює шлунковий сік, покращує травлення і забезпечує хорошу роботу кишечника.
  • Чай з кардамоном лікує запалення ясен або слизової оболонки порожнини рота.
  • Він також ефективний у боротьбі з неприємним запахом з рота. Кардамон має антибактеріальну дію і успішно бореться з більшістю бактерій ротової порожнини.
  • Цей чай використовується в аюрведі для збалансування щитовидної залози, коли вона надмірно активна.
Користь чаю з кардамоном

Рекомендована добова норма споживання кардамону

Якими б великими не здавалися переваги кардамонового чаю для здоров’я, середньовічні аптекарі були частково праві: кардамон – це більше ліки, ніж спеція. Саме тому існує навіть науково рекомендована добова норма споживання кардамону.

Ви повинні споживати не більше 500 мг/добу порошку або екстракту кардамону.

Кому не рекомендується вживати кардамон і чай з кардамоном?

Кардамон – сильна спеція з яскраво вираженим смаком і запахом. Споживати його у великих кількостях, природно, складно. Для більшості людей безпечно використовувати його як спецію та джерело чаю. Однак деяким людям не слід вживати чай з кардамоном:

  • вагітним та жінкам, що годують груддю.
  • якщо у вас алергія на кардамон. Така ж ситуація виникає, якщо у вас непереносимість кардамону та імбиру.
  • у разі виразки шлунка або дванадцятипалої кишки.
  • захворювання щитовидної залози, коли щитовидна залоза недостатньо активна.

Чай з кардамоном для виведення токсинів

Традиційно використовується в аюрведі для виведення токсинів з організму. Цей чай також заспокоює і розслабляє, покращує сон і заспокоює нервову систему після напруженого дня. Він також підходить для дітей, але з трохи меншою кількістю кардамону при приготуванні чаю.

Інгредієнти:

  • 1/3 ч. л. меленого кардамону
  • 1 склянка молока
  • 5 мигдальних горіхів

Приготування:

Промийте мигдаль у гарячій воді, очистіть його та покладіть у каструлю з молоком і меленим кардамоном. Доведіть до кипіння протягом 2-3 хвилин, потім процідіть.

Рекомендований спосіб вживання: найкраще приймати перед сном.

Чай з кардамоном

Користь чаю з кардамоном від кашлю та застуди

Цей чай не тільки зігріє вас і допоможе одужати, але й покращить настрій, заспокоїть і розслабить. Тоді ваше одужання буде набагато легшим і швидшим.

Інгредієнти

  • 2 стручки кардамону
  • 3 горошини чорного перцю
  • 2 зубчики часнику
  • 1 паличка кориці
  • корінь імбиру довжиною 2 см (подрібнений)
  • 2 ст.л. молока
  • 250 мл води

Приготування: покладіть всі інгредієнти (крім молока) в каструлю. Доведіть суміш до кипіння. Залиште настоюватися на 30 хвилин. Процідіть, перелийте в чашку і додайте молоко. Можна додати чайну ложку меду.

Вживати: пити по чашці двічі на день.

Чай з кардамоном

Користь чаю з кардамоном для травлення

Цей чай особливо ефективний при розладах травлення, болях і нервових спазмах. Він вирішує проблеми з травленням, заспокоює і розслабляє, знімає нервозність, тривогу і напругу. Також підходить для дітей, які страждають від нервового перенапруження.

Інгредієнти:

  • 1/3 ст.л. меленого кардамону
  • 1/2 ч. л. насіння фенхелю
  • 2 листочки м’яти
  • 1 склянка води

Приготування:

Покладіть всі інгредієнти в каструлю, закип’ятіть і варіть 1-2 хвилини. Залиште настоюватися на 10-15 хвилин. Процідити.

Вживання: пийте по чашці 1-2 рази на день.

Чай з кардамоном від переїдання

Цей чай допоможе при переїданні, нетравленні, розладі шлунку або труднощах з жирною, важкою або надмірною їжею.

Інгредієнти:

  • 1/3 ч. л. меленого кардамону
  • 1/3 ч. л. імбирного порошку або тертого кореня імбиру
  • 2 гвоздики
  • 1 склянка молока

Приготування: покладіть всі інгредієнти в каструлю і закип’ятіть. Дати настоятися 10-15 хвилин і процідити.

Вживання: пийте за потребою після їжі, але не більше 1-2 склянок на день.

Чай з кардамоном

Кардамон як афродизіак

Кардамон здавна асоціюється з перевагами, пов’язаними з хорошим сексуальним здоров’ям. Цей чай допомагає чоловікам при імпотенції, а для жінок він діє як потужний афродизіак і може спокусити будь-якого чоловіка.

Як приготувати афродизіак з кардамону? Змішайте кардамон, імбир, ваніль і лимонну цедру в рівних частинах. Подрібніть всі спеції в ступці, висипте в каструлю, залийте водою і доведіть до кипіння. Залишити настоюватися на 1-2 години. Процідити і перелити в герметичну скляну пляшку з дозатором. Використовуйте як парфуми і готуйтеся до чоловічої уваги.

Є рекомендації для тих, хто хоче починати ранок бадьорим і не відчувати брак енергії протягом дня. Додайте щіпку меленого насіння кардамону до ранкової кави.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *